ČeskyEnglishDeutsch
T-serierychle a spolehlivě

Úvod > Příslušenství

Příslušenství sériové řady strojů TAC

Každý ze strojů lze vybavit některým z řady vstupních a výstupních zařízení, která slouží k přípravě materiálu před samotným dělením a třídění výsledných obrobků. Jedná se o vstupní a výstupní dopravníky robustní konstrukce v několika základních délkových provedeních. Všechna tato zařízení jsou buď plně automatická, nebo s minimem manuálního nastavení. Připojení ke stroji je vždy řešeno pomocí konektoru ve stylu PLUG&PLAY.
Kotoučovou pilu lze dovybavit také zařízením pro odsávání olejové mlhy s dostatečným výkonem pro zachování příznivých pracovních podmínek v bezprostředním okolí dělící linky.Svazkový zásobník

Svazkový zásobník je rozšířením vstupního dopravníku. Významným způsobem zjednodušuje manipulaci s materiálem při zakládání a jeho přesouvání na gravitační zásobník. Celý svazek je zakládán do popruhů zásobníku, odkud je následně obsluhou pomocí ovládacích prvků přesouván na gravitační zásobník, čímž rovněž dochází k jednocení tyčí.

Konstrukce zásobníku je uzpůsobena všem délkovým provedením vstupního dopravníku (pro maximální délky materiálu 3, 6 a 9 m). Umožňuje založení svazku o maximální šířce 450 mm s hmotnosti do 1,5/3/4,5 tuny (dle délkového provedení) u stroje TAC 75 a maximální šířce svazku 650 mm s hmotnosti do 2,5/5/7,5 tuny (dle délkového provedení) pro stroje TAC 105 a TAC 155.

Pásový dopravník

Pásový dopravník je vhodný tam, kde je nutné dělit obrobky delší než 150 mm, kdy současně slouží jako podpora materiálu za kotoučem. Možnost současného dělení a vyvážení obrobku zkracuje časy mezi jednotlivými řezy a tím zvyšuje produkci.

Dopravník je možné dodat vždy ve dvou délkových provedeních pro daný typ stroje. U nejmenších kotoučových pil TAC 75 je to pro délky obrobků 10-600 mm nebo 10-1200 mm, u obou větších strojů TAC 105 a TAC 155 pak pro délky 10-750 mm nebo 10-1500 mm. V případě ručního odebírání materiálu z prostoru pásového dopravníku v poloautomatickém režimu je možné dělit obrobky v délkách až 1800 mm. Levé nebo pravé provedení umožňuje umístění bedny z jedné či druhé strany pásového dopravníku. Zbytkové kusy a zaříznutí jsou stejně jako u třídicí skluzavky odváděny do separátní bedny na konci dopravníku. Samozřejmostí je dostatečně tuhá konstrukce dopravníku a prvky zajišťující bezpečný provoz linky.

Odsávací zařízení

Zejména v provozech s nedostatečným odvětráním je vhodné kotoučovou pilu dovybavit zařízením pro odsávání olejové mlhy vznikající při řezání. K našim strojům dodáváme odsávání 0VF/A od firmy ARNO, vybavené HEPA filtry zachycujícími mikročástice a kouř. Míra znečištění filtru je signalizována ukazatelem.

Vzdálená správa

Díky vzdálené správě můžete mít Váš stroj vždy pod kontrolou a zamezíte tím zbytečným prostojům v případě neočekávaného výpadku výroby. Prostřednictvím vzdálené správy se náš technik připojí ke stroji kdekoliv na světě, analyzuje vzniklý problém a pomůže Vám s jeho rychlým odstraněním. Nespornou výhodou je i možnost drobných zásahů do programu stroje bez nutnosti výjezdu servisního technika.

Přístup ke stroji prostřednictvím vzdálené správy zajišťuje profesionální průmyslový router EWON. Jedinou podmínkou pro aktivaci této služby je připojení k internetu prostřednictvím kabelu nebo SIM karty (SIM karta není součástí dodávky). 
vyrobila Omega Design